KTERÉ SVÉ


Film o cestě Dekadentního divadla Beruška mezi třemi festivalovými štacemi roku 1994. Připitomělý komentář rozvíjí styl "lingvoteroru", vytěženého z Nezhybových přeřeků, vygenerovaných kdysi pro unarskou rozhlasovou hru Třetí den. Narace se probírá ze spánku totální reinterpretací natočeného materiálu.

Hrají: Alena Bjačková, Michal Jendrulek, Kateřina Malenovská, Petr Marek, Jiří J.K.Nebeský, Jiří Y.H. Nezhyba, Petr Váša, Renata Vinklerová a další.
(1994, 30 min)



Motto:
Vtipný jak prdel
Tvé noci tlustý zvon
Přišel a řekl:
Já jsem Kamuflon...


DEKADENTNÍ DIVADLO BERUŠKA

Sám velký, nejen Velký, Libor Hanuš - to je ale papuč (nám se rojily včely) v tom svém, v roli Mimozemšťana Huťufuchleho ve filmu (The Big Sci -Fi) Přistání poprvé pomyslel na název Dekadentního divadla Beruška. A protože to bylo už dávno, rok 91 to jistí.
Grošák, Králíček a Zelenej, vystupující pod občanskými jmény: Jiří J. K. Nebeský, Petr Marek a Jiří Y. H. Nezhyba, za pomoci producenta Jendrůlka vytvořili pestrý revuální program, ve kterém nám dokazují, že jsou opravdovými Mistry improvizace.


ZNALCI V OBORU

Jsou tři. Všichni mají svůj humor. To by ostatně nebylo nic divného, kdyby se jednalo o tři humoristy. V tomto případě se však jedná o muže a dvě ženy. Ty mají vtipy pochopitelně umělé, ale ke svému způsobu žertu je velmi potřebují. Můžeme vidět mnoho neodolatelných skutečností. Můžeme vidět předvádění divadelních oblastí humorem a legrací.
Smutek vzrušuje sám sebe. To je vždy zajímavé podívání. Pak přijde herec s hercem a my čekáme, jak jej zvládnou. Samozřejmě dobře. V další sekvenci zase dva herci (jiní herci) předvádějí, jak mají smutné a ošklivé „málo veselé historky“.
Jsou vybaveni i technickými prostředky a speciálními přístroji. Přesvědčte se, že umějí využít všech názorů ve svém čele. A pustíme-li si právě toto divadlo, přijdeme ihned do nejlepšího. Řada scén inspiruje, řada poučí, řada pobaví. Představme si kupříkladu, jak Zelený na stole deklamuje a oba (Králíček i Grošák) není vidět. Další scény si ani představit nedokážete.